ЯК ВИЖИВАЮТЬ ПЕНСІОНЕРИ В СЕЛІ?


Розмова з мешканцем з сусіднього села. «Коли було легше виживати – зараз чи в голодні дев’яності?». «Що ти! У дев’яностих хоч колгоспи і почали розвалюватися, але вони ще існували. Зарплату, якщо не гроші, то видавали зерно, борошно, телята, поросята, а то й цілу корову або бичка. А зараз… Роботи зовсім немає ». Ну й грошей нігде взяти.

Велика частина населення проживає в сільській місцевості і налічує приблизно 47% від загальної кількості. Пенсіонери в селах проживає приблизно 26%.

Втім, робота на селі сьогодні немає. Ні, вона, звичайно, є. Кому пощастило, той давно прилаштувався до фермерів або ліс рубають.Зима – мертвий сезон. У цей час робота є тільки по двору: дрова нарубати, скласти, доглядати за худобою. Платять фермери за таку роботу близько 70-80 грн в день. Вихідний день один – неділя. Значить, при шестиденному завантаженні заробітної плати становитиме трохи менше 2 тис. грн. Кращий варіант – лісоповал. Оплата становить 80 грн в день незалежно від складності ділянки. Можна забирати гроші, а можна забрати машину дров, яку відразу видає після десятиденного відпрацювання. Отже, машина непілених і нерублених «двухметровок» на сьогодні коштує 1500 грн. Після розпилювання і рубки ціна зростає відразу до 2000 грн. А дрова потрібні всім, їх завжди можна продати односельчанам.

За статистикою, українці сьогодні живуть за межею бідності. Приблизно у 90% населення доходів вистачає тільки на їжу та оплату комунальних послуг. Депресивний настрій у людей катастрофічно зростає.

Припустимо, на селі немає «комуналки», але тут є інші витрати. Це корм для худоби, оранка, посівні матеріали. Багато, у кого є земельні паї, а в селі вони є майже у кожного, займаються картоплею. Я особисто серйозно задумався про сіяння картоплі на п’ятдесят сотках.

Порахували витрати і чистий дохід. Як сезонний заробіток повинно вийти близько 4-5 тис. грн. Тепер питання в інвестиціях і посівний матеріал, якого у нас немає. Будемо думати …

 

Advertisements

About "АлМаС"

АлМаС
Опубліковано у Новини, Пенсія, Реформа | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s